Foto: twitter @peco3575
in ,

Burina na záhrade? Inšpirujte sa malým Japoncom, neuveríte ako s ňou zatočil!

Ak hľadáte recept na to, ako zatočiť s nežiaducou burinou na vašom dvore, jeden pre vás máme. Okrem toho, že tento postup v danom prípad zaúčinkoval, je šetrný k prírode a zaručí aj zdraviu prospešné kardio cvičenie.

Istému školákovi z Japonska prekážalo, že sa pre otravný bujarý porast na záhradke nemôže hrať. Všetko sa to začalo pred 3 rokmi, keď skončil základnú školu a zaumienil si, že s dlhodobým problémom chce skoncovať.  A tak študoval, ako sa zbaviť buriny bez chemických postrekov a nutného kosenia.

Počas troch rokov vymýšľal rôzne postupy. Napríklad sa pokúsil zatieniť záhradku pred priamym slnečným svetlom, a to tak, že ju posypal soľou. Alebo vysadil iné rastliny, ktoré by mohli burinu zničiť. No všetky jeho pokusy zlyhali. Teda až na jeden, ktorý sa v roku 2020 začal javiť naozaj sľubne resp. skončil dobrým začiatkom.

Pozornosť chlapec zameral na tvrdosť  alebo skôr kompaktnosť pôdy. Podstata jeho myšlienky bola v tom, že ak je pôda dostatočne tvrdá resp. spevnená, bez prieduchov, tráva tade neprejde. Chlapec sa rozhodol pôdu udupať. Ale pozor, tento pokus si vyžaduje ozajstnú trpezlivosť.

foto: twitter @peco3575

Recept je teda nasledovný: chlapec každý deň počas troch mesiacov prebehol niekoľkokrát – asi po dobu 30 minút – po zarastenej ploche / približne 10m2/.

Aký bol výsledok? Nežiaduca burina zo záhradky zmizla. Aby mohol svoje úsilie plnohodnotne vyhodnotiť, nechal pre porovnanie istú časť záhrady bez zásahu, pričom na tomto úseku tráva rástla aj naďalej.

Takže všetci, ktorým porast na dvore prerastá cez hlavu, šup do džogingovej súpravy a doprajte si každodenné cvičenie! Alebo máte aspoň novú inšpiráciu k tomu, ako zabaviť príliš akčné ratolesti:)

Zdroj: oditycentral.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Načítava sa...

0

Muž priniesol domov ľudskú končatinu. Akú požiadavku mal od manželky?

Muž rezervoval 1.873 sedadiel na štadióne a napokon to zrušil. Dôvod mal originálny