Foto: Wikipedia/Second Life
in

Žena opustila manžela v reálnom živote pre románik v online hre

Čo hovoríte na život vo virtuálnej realite? Fantazírujeme, určujeme si vlastné pravidlá, unikáme pred zodpovednosťou, pričom nič neriskujeme. I keď v tomto prípade pobyt vo virtuálnej realite zamával aj skutočnými ľudskými príbehmi.

To okúsila 41-ročná Britka Kelly Sexton, ktorá sa pred nespokojnosťou v manželstve utiekala do online simulátora “Second Life“ (“Druhý život“ pozn.red. ) Hráči si v ňom vytvoria alternatíne “Ja“ a vytvárajú si nové životné príbehy, kde môžu spokojne prežívať svoje tajné túžby.

Keďže Kelly trpí fibromyalgiou, pod ktorou rozumieme dlhotrvajúce bolesti v oblasti pohybového aparátu, a taktiež chronickou únavou a psychogénnymi záchvatmi, virtuálna realita bola pre ňu priestorom, v ktorom zabudla na svoje každodenné starosti.

Vytvorila si avatara menom Selena. Netrvalo dlho, a túto postavu oslovil mužský avatar menom Staticmuse. Navzájom si porozumeli až zakrátko začali spolu aj flirtovať. Kelly bola v tom čase vydatá matka štyroch detí. Nickovi, teda mužovi ktorý vystupoval ako Staticmus vysvetlila, že nemá záujem o vzťah. Napokon sa však dohodli, že vo virtuálnom svete sa na partnerov zahrať môžu.

To sa však premietlo aj do reality, keďže pri počítači spolu trávili aj 20 hodín denne. Toto randenie sa im čím ďalej, tým viac zapáčilo. Kelly si zároveň hlbšie uvedomovala nefunkčnosť svojho reálneho partnerského života. Po rozhovore s manželom vysvitlo, že oon to vníma rovnako a tak sa odlúčili.

A čo ďalej s virtuálnym vzťahom? Kelly a Nick – alebo skôr  Selena a Staticmuse – si po pár dňoch vyznali lásku.  Žena sa najprv obávala, či nejde o podvod alebo len lacné naťahovačky.  Nepovažovala sa za atraktívnu, od svojho nového priateľa bola o 10 rokov staršia a ako prekážku vnímala najmä svoje zdravotné problémy. Naopak, keď uvidela na fotografii skutočného Statimusa, bola unesená. Párik sa následne spojil aj cez videohovor a ako sa hovorí, zaiskrilo to medzi nimi.

A ak by ste sa pýtali, ako môže napredovať takýto virtuálny vzťah, tu je odpoveď..

Písal sa 25.február 2017, kedy si avatari Selena a Staticmuse povedali  “Áno“. Po svadbe spolunažívali vo vlastnom digitálnom dome a dokonca sa im podarilo počať virtuálne dieťa.

Čo by ste však nečakali, Kelly a Nick napokon spečatili svoj osud aj v skutočnom živote. Vyjadrili sa, že ich ozajstné “Ja“ je pre nich zaujímavejšie, no možno by sa ku hre ešte raz vrátili.

Nick sa dokonca plánuje za svojou manželkou presťahovať z USA do Veľkej Británie. Pandémia koronavírusu to však urýchlila.  Po poslednej návšteve uviazol Nick v Británii, a tak už teraz prežívajú svoj spoločný a reálny život so všetkým, čo k tomu patrí.

Zdroj: odditycentral.com, Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Načítava sa...

0

Zašla YouTuberka priďaleko? Vo videách konzumuje živé chobotnice

Mužovi po 26 rokoch z hlavy odstránili zhrdzavenú čepeľ