Foto: Ssoyoung/YouTube
in

Zašla YouTuberka priďaleko? Vo videách konzumuje živé chobotnice

Isto ste už počuli o tazkzvaných ASMR nahrávkach, ktoré sa za posledné roky stali doslova fenoménom. Ide o audio alebo videonahrávky, ktoré majú u poslucháča vyvolať určitú zmyslovú reakciu.

 

Stačí si nasadiť slúchadlá a počúvať prívetivý šepot osoby, ktorá môže tento zmyslový zážitok umocniť napríklad aj klopkaním nechtov o rôzne povrchy, šušťaním sáčkov, vzájomným trením rôznych predmetov a podobne. Väčšinou ide o vyvolanie upokojujúceho až meditačného efektu.

A čo by ste povedali na to, keby sa vám do uší vplížil zvuk konzumácie chobotničiek?  Možno to niekomu z vás ulahodí. Ale, čo ak je súčasťou aj video, pričom tieto bezbranné morské stvorenia sú počas pojedania živé?

Práve takto  poňala  svoju “show“ juhokórejská YouTuberka Ssouyoung . Spojila spomínané ASMR nahrávky s takzvaným muk-bangom – typom online videa, v ktorom dotyčná osoba konzumuje obrie porcie jedla. Takže si to zhrňme: dievčina sa prezentuje tým, ako požiera živé chobotnice.

 

Ssoyoung je úspešná YouTuberka s viac ako 3,5 milióna sledovateľov. Už v minulosti vzbudila niektorými videami pohoršenie. Natáčala sa pri jedení surovej krvavej pečene, porcovaní či varení živých morských tvorov a ich následnej konzumácii. To možno vo svojej podstate nie je nič  nové, keďže na internete nájdete aj rôzne kulinárske videá, kde súčasťou je usmrcovanie či porcovanie živočíchov. No mnoho ľudí sa oprávnene pýta, prečo by mali takto zvieratá trpieť ešte aj pre zábavu?

Ssoyoung teda zašla ešte ďalej a vyjedala rovno živé tvory. Dokonca sa snažila byť natoľko kreatívna, že chobotnice rozniesla po lese a v hranej scéne ich lezúc po strome akože náhodou objavila  a čo nasledovalo potom, už viete…

Smutné je, že práve tieto videá zaznamenali u Ssoyoung najvyššiu sledovanosť, čo YouTuberku len povzbudilo k ďalším kúskom. Ssoyoung čelí aj veľkej kritike aktivistov za práva zvierat, negatívne na ňu reagovalo aj viacero iných youtuberov a užívatelia tejto platformy spísali petíciu, aby ju odtiaľ vyradili. Spoločnosť však skonštatovala, že o žiadne zneužívanie a porušovanie práv zvierat v tomto prípade nejde. Samotná YouTuberka sa ku kritike zatiaľ nevyjadrila.

Zdroj: odditycentral.com, YouTube.com

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Načítava sa...

0

Muž predstieral smrť. Chcel obísť opatrenia pre koronavírus

Žena opustila manžela v reálnom živote pre románik v online hre