Foto ilustračné: Pixabay/Falkenpost
in

Väzni na úteku prisľúbili, že sa vrátia. Kam si potrebovali odskočiť?

Talianske médiá informovali o skutočne bizarnom prípade dvoch odsúdených, ktorí ušli z väzenia pričom zanechali odkaz, že sa čoskoro vrátia.

 

V noci 2. júna sa dvom bratrancom  Davadovi  Zukanovičovi (40) a Lilovi Ahmetovičovi (46) podarilo uniknúť z väznice v rímskej mestskej časti Rebibbia. Väzni zanechali vo svojej cele list, kde vysvetľujú dôvod svojho úteku a sľubujú, že sa o pár dní vrátia.

Ich útek musel vyzerať ako scéna z akčného hollywoodskeho filmu. Muži najprv prerezali mreže na okne väzenskej cely, po hadici z hasičského hydrantu sa spustili na nádvorie a pri preliezaní vonkajšieho múru prestrihli ostnatý drôt.

I keď tento čin navodí dojem, že väzni – prirodzene – zatúžili po závane slobody, oni samotní to videli trochu inak. Teda to aspoň tvrdia. Ako dôvod úteku uviedli rodinné problémy, kedy sa ich deti dostali do veľkých problémov a oni ich musia ochrániť. Keďže manželky majú tiež za mrežami, sú jediní, ktorí deťom môžu pomôcť. V liste ďalej sľubujú, že sa o 15 dní vrátia a postavia pred súd.

Foto: talianska polícia

Talianska polícia nepochybuje o pravosti listu, keďže sa našiel v spoločnej cele Zukanoviča a Ahmetoviča a boli na ňom aj odtlačky ich prstov. Jediné, čomu moc neverí je to, že sa do väzenia skutočne vrátia, a tak po väzňoch na úteku, samozrejme, pátra.

Muži si za krádež a podvod mali posedieť za mrežami do roku 2029. I keď polícia prísľub uvedený v odkaze rešpektuje, za útek im hrozí predĺženie výkonu trestu o päť rokov.

PS: A my už napäto odpočítavame a ďalej sledujeme, či sa starostliví otcovia naozaj vrátia do svojej cely. Chlapci majú deadline 17. júna!!! Addio

 

Zdroj: Odditycentral, La Republica

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Načítava sa...

0

KVÍZ: Jún – mesiac LGBT komunity. Otestuj sa

Ďalší neúspešný pokus o reštaurovanie obrazu. Takto dopadlo Nepoškvrnené počatie!