Foto: unsplash/youtube
in

Posvätený antibakteriálny gél. Argentínsky pastor premenil bohoslužbu na teleshoping

Ako je už známe, ľudskú tragédiu a zraniteľnosť zneužívajú mnohí podvodníci. Sezónu majú aj aktuálne, v období vyčíňania koronavírusu. Tentokrát zájdeme až do radov samého Pána. 

V mestskej časti Almagro v Buenos Aires aktuálne vzbudil vášne prípad, kedy miestny evanjelický pastor Gimenez ponúkal svojim ovečkám antibakteriálny gél na prevenciu pred koronavírusom. Na prvý pohľad na tom nie je nič zvláštne, ale otázniky vzbudzuje ďalšia časť príbehu. A to, keď počas bohoslužby tvrdil veriacim, že tento gél posvätil a žiadal zaň hriešne peniaze. 

úst pastora pritom zazneli aj slová so zbožným prianím: „Kiežby som mohol poskytnúť tento gél všetkým, ale mám len posledných 12 kusov. A tak tí, ktorí za mnou prídu, musia zaplatiť 1000 pesos“ (v prepočte cca 50 €)

Ktorý dobrý marketér a predajca by v 21.storočí vynechal výdobytky modernej doby?

Podľa svedkov, tento nebeský produkt pastor ponúkal aj na sociálnej sieti facebook. A čo na to hovorí samotný Gimenez? Obvinenia odmieta a všetko obrátil na pokus o humor. V istej televíznej show sa vyjadril, že ohľadom platby išlo iba o sarkazmus a gél využil iba na prevenciu počas rituálu, kde dochádza k dotyku rúk. Jeho slová vraj boli vytrhnuté z kontextu.

A čo sa týka údajnej zázračnej sily posväteného antibakteriálneho gélu, Gimenez vytiahol naozaj silnú zbraň – Bibliu!  Podľa pastora predsa samotná Biblia hovorí, že u veriacich je možné všetko! Týmito tvrdeniami sa však Gimenez ťažko vykúpi. Existujú totiž videá, na ktorých zreteľne vidieť, ako prechádza davom veriacich, pričom im ponúka spomínaný gél a pýta zaň spomínaných 1000 pesos.

Nebol to jeho prvý incident

Na záver ešte treba dodať, že tento muž bol už v 90-tych rokoch stíhaný za podvod. Momentálne čelí obvineniu z pokusu profitovať na pandémii koronavírusu a hrozí mu 15 dní až rok za mrežami. 

Pastor Gimenez však nie je prvým mužom božím, ktorý využíva koronavírus a snaží sa presvedčiť o tom, že má vzácny dar. Nedávno istý africký pastor ohlásil, že sa vyberie do Číny a sám vyrieši problém s novým koronavírusom. No a my stále čakáme na jeho výsledok. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Načítava sa...

0

Muž rezervoval 1.873 sedadiel na štadióne a napokon to zrušil. Dôvod mal originálny

Ako udržať dieťa v karanténe? Otec spravil synovi takýto ponižujúci účes