Ilustračné foto: unsplash
in

Pes za volantom? Takúto výhovorku policajná hliadka ešte nepočula

Mnohí z vás ste si isto neraz za volantom zanadávali, čo vystrája ten blázon pred vami. Pri nezodpovedných šoféroch je to na cestách naozaj dramatické. No a  nebezpečný môže byť rovnako aj nezodpovedný – majiteľ psa! 

A ako tieto prípady spolu súvisia? Skutočný bizár nastane vtedy, keď sa stretnú obaja v jednom. Tak tomu bolo aj v prípade muža z amerického Washingtonu, ktorý mal za volant posadiť svojho psa. 

Polícia dostala viacero hlásení o automobile, ktoré jazdí veľmi nevyspytateľne. Okrem toho  nezastavilo na stopku a dvakrát dokonca narazilo do ďalších vozidiel. „Podozrivý jazdil úplne bezohľadne a naháňačka prebiehala pri rýchlosti 109 km/hod,“ uviedla  policajtka a zároveň hovorkyňa diaľničnej polície Heather Axtman. Vozidlo si to namierilo aj k chodníku, po ktorom sa zvyčajne pohybuje množstvo chodcov a cyklistov. „Je zázrak, že sa nikomu nič nestalo,“ dodala.

Odťah havarovaného vozidla

Šok nastal, keď jeden z policajtov nahliadol do unikajúceho auta a na sedadle vodiča uvidel pit bulla. Na mieste spolujazdca sedel muž, ktorý ovládal plyn. Polícii sa však pomocou ostnatého pásu podarilo automobil zastaviť. Keď chlapík vystúpil z auta, hliadke podal nevšednú výhovorku: „Chcel som len naučiť svojho psa šoférovať.“  

„Snažím sa to spracovať,“ opísala svoje dojmy zo zásahu Axtman. „Pracujem na polícii už 12 rokov, ale ešte nikdy som nepočula takéto vysvetlenie.“ A ako dopadli dvaja hlavní aktéri? Muž teraz čelí obvineniu z bezohľadného ohrozovania, úniku pred políciou a jazdy pod vplyvom.

A  zlatučká pit bullka, ako ju opísala Axtman, je momentálne umiestnená v psom útulku. 

Zdroj,foto: edition.cnn.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Načítava sa...

0

Ako udržať dieťa v karanténe? Otec spravil synovi takýto ponižujúci účes

Romantika z karantény. Aj takto sa dá randiť počas pandémie