Foto: Pixabay
in ,

Muža zasiahol za život blesk 7-krát. Ktoré boli jeho osudové momenty?

Americký ranger Roy Sullivan sa zapísal do  Guinnessovej knihy rekordov. Dôvodom boli zásahy bleskom, ktorých zažil počas svojho života sedem alebo osem. Jeden zásah totiž nemožno overiť, nakoľko k nemu malo dôjsť v detstve.

Muž žil v rokoch 1912 až 1983. Zomrel vo veku 71 rokov po strelnom poranení, ktoré si nechtiac zavinil sám. Toto je sedem osudových miest a momentov, kedy u Roya Sullivana došlo k zásahu bleskom:

1942: Veža

Prvýkrát utrpel zásah bleskom ako 30 ročný. Sullivan bol na požiarnej rozhľadni, nezabezpečenej pred bleskom. Vežu vtedy zasiahlo asi 7 bleskov, pričom vypukol požiar. Počas úteku muža zasiahol blesk, ktorý mu spálil časti svalov na nohe a prevŕtal dieru do topánky. Podľa Sullivana to bol najbolestivejší blesk v jeho živote.

1969: Automobil

Prešlo 27 rokov a Roy mal opäť stret s touto nebezpečnou prírodnou silou. Keď počas búrky šoféroval auto, elektrický náboj z blesku prenikol cez okno do auta a druhým oknom vyšiel von. Zasiahol však aj Sullivana, ktorému spálil vlasy, obočie a poškodil mu hodinky. Okrem toho muž utrpel stratu vedomia a autom zišiel z cesty.

1970: Dvor

Počas záhradných prác ho blesk zasiahol do ramena. Tento zásah ho mal dokonca vymrštiť do vzduchu.

Foto: Twitter/Guinness World Records

1972: Dom

Blesk si Roya našiel aj v budove. Konkrétne v strážnom dome pre rangerov. Zásah do budovy mu opäť zanechal na hlave spálené vlasy.

1973: Pri aute

Šťastie v neštastí mal aj počas búrky, pred ktorou sa ukryl v aute. Keď však z neho vyšiel, blesk prešiel ľavou časťou jeho tela.

1976: Na úteku

Šiesty krát a opäť tie nešťastné – spálené – vlasy. Roy utekal pred búrkou, pričom si poranil aj členok.

1977: Rybačka

Je toto vôbec možné? Blesky naháňali Roya Sullivana takmer rok čo rok..tento bol však posledným. Roy v tomto prípade utrpel popáleniny hrudníka, brucha a ako inak, zhoreli mu aj vlasy. Ak vôbec ešte mali aké… Roy sa po zásahu bleskom rozbehol k autu, no akoby toho nebolo dosť, do cesty sa mu pritrafil medveď. Našťastie ho zahnal palicou, pričom uviedol, že k takémuto stretu so šelmou uňho došlo už 22-krát.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Načítava sa...

0

Potlač na vlasoch? Raz možno bude hitom

Už si sa dnes bozkával/a? Tieto poznatky sa ti zídu