Ilustračné foto: pixabay
in

Muž predstieral smrť. Chcel obísť opatrenia pre koronavírus

Rovnako ako mnohé iné krajiny, aj India zaviedla blokádu hraníc či dokonca jednotlivých regiónov. Tým pádom mnohí občania uviazli ďaleko od svojich domovov bez možnosti návratu.

Jedným z nich bol aj 70-ročný Hakim, ktorý sa pre menšie zranenie liečil v nemocnici, vzdialenej stovky kilometrov od svojho regiónu. Ako sa snažil nájsť vhodný spôsoby návratu, vodič záchrannej služby mu navrhol zaujímavý plán. Hakim si mal ľahnúť do zadnej časti sanitky a hrať mŕtveho. Toho predsa nikto nebude detailne kontrolovať a po prechode cez kontrolné body by mohol – živý a zdravý – nenápadne vystúpiť vo svojom bydlisku.

K Hakimovi sa pridali ďalší dvaja nemŕtvi, ktorí sa taktiež túžili dostať domov, a tak v sanitke ležali rovno tri telá, prikryté bielou plachtou. Tento nápad bol však prešpekulovaný do detailov, keďže šofér sanitky oklamal úrady aj tým, že im ukázal falošné úmrtné listy z nemocnice.

Ako auto prechádzalo stovky kilometrov cez jednotlivé kontrolné stanovištia, pri tom poslednom sa to mierne zvrtlo. Policajti v tomto prípade telá dôsledne skontrolovali a zistili, že sú stále živé. Takže, za iných podmienok dobrá správa vyvolala tentokrát skôr pobúrenie.  Páni to mali zrejme zahrať lepšie. Ale treba uznať, že priveľmi sa vžiť do úlohy mŕtveho tiež nemusí skončiť dobre. Mužov teda zadržala polícia a čelia obvineniu z podvádzania a odporovania vládnym zákazom…

Zaujímavosťou je, že za nedodržanie vládnych nariadení  v Indii využívajú pestrú paletu trestov. Bežná je tam napríklad bitka palicou rovno na ulici, kliky alebo drepy, či rôzne ponižujúce pózy. Čo by ste na takúto “tabuľu hanby“ povedali vy?

Zdroj: Jagran

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Načítava sa...

0

Romantika z karantény. Aj takto sa dá randiť počas pandémie

Zašla YouTuberka priďaleko? Vo videách konzumuje živé chobotnice